הדרכה

הדרכה

 

פרטים ליצירת קשר:

טלפון: 02-5881587

דוא"ל: msrefer@savion.huji.ac.il 

פקס: 02-5322435 (נא לציין על גבי הפקס "עבור מחלקת הדרכה")

דואר: מחלקת הדרכה, ספריית הר הצופים למדעי הרוח והחברה, קמפוס הר הצופים, ירושלים מיקוד: 9190501

 

הדרכה בחיפוש במשאבי הספרייה

בשבועיים הראשונים בכל שנת לימודים מתקיימות מדי יום הדרכות להכרת הספרייה- יש להתעדכן בדף הבית או בדלפק ההדרכה בקומה 3. סטודנטים לתואר ראשון מחויבים בקורס 74122 – הכרת משאבי הספרייה. הגישה לקורס היא דרך המודל. ניתן להיעזר בלומדות המתארות נושאים שונים כמו שימוש במאגרים מידע, התחברות מהבית, בדיקת כרטיס קורא ועוד. שימו לב: אי אפשר לגשת למשאבי הספרייה מהבית ללא שימוש ב "גישה מרחוק".

ניתן להזמין הדרכות על השימוש במשאבי הספרייה לאוכלוסיות ייעודיות בכתובת המייל:iritl@savion.huji.ac.il 

 

הדפסה ממכשירים ניידים

הדפסת ענן (Mobile Print) מאפשרת לשלוח מסמכים להדפסה בתשלום לכל עמדות ההדפסה הציבוריות באוניברסיטה העברית וזאת מכל סביבת עבודה : מחשב נייד, מחשב נייח, טאבלט, סמארטפון ומכל מקום.

שולחים דוא"ל עם קבצים מצורפים בפורמטים הנפוצים לדוגמא – Jpeg, Office, PDF ועוד.

יש לשלוח לאחת מהכתובות הבאות : (בקמפוס הר הצופים):

א.         ms.bw@mail.huji.ac.il 

ב.         ms.bw.duplex@mail.huji.ac.il 

ג.          ms.color@mail.huji.ac.il 

זיהוי השולח יהיה בהתאם לכתובת הדוא"ל של השולח.

המסמכים שיודפסו הם הקבצים המצורפים וניתן יהיה לשחררם להדפסה בכל אחת מעמדות ההדפסה הציבוריות בתשלום בקמפוס. העבודה תשוחרר לאחר הזדהות ע"י בחירת העבודה מתוך רשימת העבודות שנשלחו כמשויכות לאותו שולח. הקובץ ימתין להדפסה במשך שעתיים ואז יימחק מהמדפסת.

 

מחירון הדפסות

  • הדפסה רגילה- 15 אג' לדף.
  • הדפסה דו צדדית- 15 אג' לצד הראשון, 13 אג' לצד השני.
  • הדפסה במדפסת הצבעונית- 1 שקל לדף.
  • לא ניתן להדפיס דו"צ מהמדפסת הצבעונית.

ניתן להדפיס עד סכום של 25 ₪ בכל הדפסה כאשר משלמים בכרטיס אשראי.

 

ספרי ייעץ בקומות

בכל קומה קיימים מדפים מעץ עם ספרי ייעץ (אנציקלופדיות, קונקורדנציות ומילונים) הרלוונטיים לתחומי הלימודים הנמצאים בקומה. הספרים אינם ניתנים להשאלה.

 

כתיבת ביבליוגרפיה

ישנן שיטות שונות לציטוט מקור ביבליוגרפי. כדי לדעת בוודאות באיזו שיטה עליכם להשתמש, יש להתייעץ עם המרצה שאצלו/אצלה אתם כותבים את העבודה.

 

השיטות העיקריות הן:

למידע נוסף ניתן להיעזר במדריכים מודפסים לשיטות אלו הנמצאים בספרייה.

כדאי להיעזר בתוכנות לניהול ביבליוגרפיה. אנו ממליצים על תוכנת EndNote ובאתרנו קיימת לומדה לתוכנה זו.

קיימות תוכנות רבות נוספות אשר מקלות על ניהול המקורות הביבליוגרפיים ועל הכנסתם באופן הנכון לעבודות ומאמרים.

 

משתמש אורח

ספריית מדעי הרוח והחברה מקבלת בברכה את כל הבאים בשעריה. עם זאת, מחשבי הספרייה והשימוש במאגרי המידע מיועדים לסטודנטים של האוניברסיטה העברית בלבד!

בכל קומות הספרייה יש חיבור WIFI חינם בשם "HUJI Guest" ומחשבים ייעודיים הפתוחים לקהל הרחב ללא שם משתמש וסיסמה לשם חיפוש בקטלוג. כמו כן, ניתן להיעזר בצוות מחלקת ההדרכה.

 

ציוד עזר לשימוש בספריה

לנוחיותכם עמדה עם ציוד משרדי (מהדקים, הנמצאים מימין לדלפק ההדרכה, מספריים, נייר דבק ועוד) לשימוש במקום. החברים בקהילת האוניברסיטה יכולים לשאול טושים מחיקים ללוח במחלקת ההשאלה.

 

חדרים מיוחדים בספרייה

בקומת הכניסה (ישר וימינה) יש חדר אתנחתא עם ספות ופופים בו ניתן לנוח. סטודנטים גם יכולים להשתמש בחדרי הלימודים הקבוצתיים הנמצאים גם הם בקומת הכניסה (ישר ושמאלה) המצוידים במסכי LCD המתחברים למחשבים הניידים. השימוש בחדרי הלימוד של קומה 3 מצריך רישום מוקדם של שני משתמשי האוניברסיטה העברית ומוגבל לשעתיים ביום שלוש פעמים בשבוע. חדרים עם מסכי LCD נמצאים בקומות 4, 5 ומשמשים את הקהל על בסיס "כל הקודם זוכה".

 

השאלת ספרים "לא להשאלה" והשארת ספרים על השולחנות

בקשות להשאלת ספרים "לא להשאלה" יש להפנות לדלפק ההדרכה בקומת הכניסה. לבקשות ארוכות טווח יש לפנות לספרן/ית מומחה/ית.

מדיניות הספרייה היא לאסוף כל ערב את כלל הספרים הנמצאים על השולחנות בקומות. אם ברצונכם להשאיר ספרים בספרייה, הנכם מתבקשים לרכז אותם במקום אחד על השולחן ולהשאיר פתק בכתב יד קריא ובו כתוב שמכם ותאריך סיום השימוש בספרים. שימו לב: אין להשאיר על השולחנות ספרים מקומה אחרת.

אין להשאיר ספרים מושאלים, שמורים וספרים שאינם שייכים לספריית מדעי הרוח והחברה על השולחנות. ניתן לשכור תא (קרֵל) במזכירות הספרייה ולאחסן בו את הספרים.

 

אבדות ומציאות

אנא ודאו כי שמכם ומספר הטלפון שלכם מופיעים על הציוד האישי שלכם, במיוחד החסנים ניידים (דיסק און קי), כרטיסי אשראי ומטעֵנים.

מחלקת ביטחון הינה המחלקה האחראית על אבדות ומציאות בקמפוס – 02-5883000. המחלקה נמצאת מחוץ לאוניברסיטה ליד הכניסה למנהרת האוטובוסים, ואנו מפנים לשם את האבדות שנמצאות בתחומי הספרייה ומחוצה לה. אבדות יקרות ערך כמו טלפונים סלולריים, מחשבים ניידים וכדומה נשמרים לזמן מוגבל במחלקת הדרכה. במקרה שנמצא כרטיס אשראי בספרייה אנו מתקשרים ישירות לחברת האשראי שתנסה ליצור קשר עם הבעלים.

נא לא להשאיר ציוד אישי ללא השגחה!